|
|
|
|
Greve Atletik indbyder til
|
den 28-29 september i Greve |
STARTLISTER | Updated: 2013-09-30 23:00 |
PIGER 12-13 ÅR - 80 METER - INDLEDENDE | SØN KL. 11.50 |
Til finale (AB-finale): 16 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | | Navn | Klub | HEAT 1 - 11:50 |
1 | 68 | | | | Mathilde Lindhardt Byrges -2000 | Slagelse Atletik DELTA | 2 | 106 | 12.51 | | | Matilde Willer -2000 | Sparta | 3 | 113 | 11.47 | | | Suzanne Andersen -2000 | Sparta | 4 | 639 | 10.61 | | | Signe Romer -2000 | Greve Atletik | 5 | 105 | 11.45 | | | Olivia Thorsgaard -2000 | Sparta | 6 | 398 | 12.30 | | | Natasja Jacobsen -2000 | Glostrup IC Atletik | 7 | 417 | 13.26 | | | Emilie Brus -2000 | Amager AC | 8 | 128 | | | | Sarah Dahl -2000 | Sparta | HEAT 2 - 11:53 |
1 | 558 | | | | Maria P. Kjeldsen -2000 | Greve Atletik | 2 | 443 | 12.51 | | | Rebecca Bellingan -2000 | Amager AC | 3 | 367 | 11.48 | | | Sofie Rasmussen -2000 | KIF | 4 | 121 | 10.83 | | | Olivia Tuokila -2000 | Sparta | 5 | 103 | 11.35 | | | Robyn Dinesen -2000 | Sparta | 6 | 120 | | | | Laura Nørrung Poulsen -2000 | Sparta | 7 | 366 | 13.00 | | | Philippa Falk-List -2000 | KIF | 8 | 22 | | | | Astrid Schjoldager -2000 | Herlev | HEAT 3 - 11:56 |
1 | 562 | | | | Fie Hofman -2000 | Greve Atletik | 2 | 361 | 12.68 | | | Ya Chernoh Kamara -2000 | KIF | 3 | 29 | 11.55 | | | Amalie Molander Pedersen -2000 | Frederiksberg IF | 4 | 254 | 10.89 | | | Ida Jespersen | HG Atletik | 5 | 107 | 11.31 | | | Emma Eriksen -2000 | Sparta | 6 | 110 | 11.85 | | | Anna Mark Helwigh -2000 | Sparta | 7 | 362 | 12.88 | | | Ya Kaday Kamara -2000 | KIF | 8 | 234 | | | | Malou Carlsen -2000 | IK Olympia | HEAT 4 - 11:59 |
1 | 486 | | | | Victoria Larsen -2000 | Hvidovre AM | 2 | 85 | 12.71 | | | Sofie Reib -2000 | Fredensborg Atletik Klub | 3 | 116 | 11.65 | | | Hannah Illum Petersen -2000 | Sparta | 4 | 119 | 11.08 | | | Mathilde Brix-Priésner -2000 | Sparta | 5 | 48 | 11.15 | | | Vibeke Falbe Hansen -2000 | Holte IF | 6 | 363 | 11.79 | | | Annesofie Nielsen -2000 | KIF | 7 | 501 | 12.72 | | | Josefine Bach Jensen Bang -2000 | Bagsværd AC | 8 | 557 | | | | Ditte Hansen -2000 | Greve Atletik | RETTELSER FØR SEEDNING |
| 209 | 12.33 | Afbud | | Sara Vardar -2000 | Sparta | | 255 | 12.22 | Ej mødt | | Caroline Bolin | HG Atletik |
PIGER 12-13 ÅR - 80 METER - FINALE | SØN KL. 14.00 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | | Navn | Klub | B-FINALE - 14:00 |
1 | 68 | 11.91 | | | Mathilde Lindhardt Byrges -2000 | Slagelse Atletik DELTA | 2 | 116 | 11.81 | | | Hannah Illum Petersen -2000 | Sparta | 3 | 562 | 11.67 | | | Fie Hofman -2000 | Greve Atletik | 4 | 119 | 11.64 | | | Mathilde Brix-Priésner -2000 | Sparta | 5 | 558 | 11.66 | | | Maria P. Kjeldsen -2000 | Greve Atletik | 6 | 128 | 11.69 | | | Sarah Dahl -2000 | Sparta | 7 | 113 | 11.82 | | | Suzanne Andersen -2000 | Sparta | 8 | 557 | 11.92 | | | Ditte Hansen -2000 | Greve Atletik | A-FINALE - 14:04 |
1 | 107 | 11.57 | | | Emma Eriksen -2000 | Sparta | 2 | 105 | 11.38 | | | Olivia Thorsgaard -2000 | Sparta | 3 | 103 | 11.25 | | | Robyn Dinesen -2000 | Sparta | 4 | 639 | 10.88 | | | Signe Romer -2000 | Greve Atletik | 5 | 121 | 11.15 | | | Olivia Tuokila -2000 | Sparta | 6 | 48 | 11.29 | | | Vibeke Falbe Hansen -2000 | Holte IF | 7 | 367 | 11.43 | | | Sofie Rasmussen -2000 | KIF | 8 | 29 | 11.57 | | | Amalie Molander Pedersen -2000 | Frederiksberg IF |
PIGER 12-13 ÅR - 200 METER | LØR KL. 13.50 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | | Navn | Klub | HEAT 1 - 13:50 |
2 | 105 | | | | Olivia Thorsgaard -2000 | Sparta | 3 | 128 | | | | Sarah Dahl -2000 | Sparta | 4 | 455 | | | | Viktoria Meirup -2000 | Amager AC | 5 | 98 | | | | Caroline T Hansen -2000 | Sparta | HEAT 2 - 13:53 |
2 | 365 | 34.99 | | | Constance Christiansen -2000 | KIF | 3 | 417 | 33.6 | | | Emilie Brus -2000 | Amager AC | 4 | 85 | 32.69 | | | Sofie Reib -2000 | Fredensborg Atletik Klub | 5 | 398 | 33.18 | | | Natasja Jacobsen -2000 | Glostrup IC Atletik | 6 | 265 | 34.74 | | | Celina Krog -2000 | Vordingborg AC | HEAT 3 - 13:56 |
2 | 264 | 32.14 | | | Nadia Nielsen -2000 | Vordingborg AC | 3 | 493 | 30.12 | | | Amanda Schou Kristensen -2000 | Bagsværd AC | 4 | 113 | 29.78 | | | Suzanne Andersen -2000 | Sparta | 5 | 558 | 29.6 | | | Maria P. Kjeldsen -2000 | Greve Atletik | 6 | 37 | 31.33 | | | Kamille Busch Hansen -2000 | Frederiksberg IF | HEAT 4 - 13:59 |
2 | 110 | 28.72 | | | Anna Mark Helwigh -2000 | Sparta | 3 | 107 | 28.39 | | | Emma Eriksen -2000 | Sparta | 4 | 121 | 26.86 | | | Olivia Tuokila -2000 | Sparta | 5 | 639 | 27.26 | | | Signe Romer -2000 | Greve Atletik | 6 | 367 | 28.59 | | | Sofie Rasmussen -2000 | KIF | RETTELSER FØR SEEDNING |
| 117 | 27.57 | Afbud | | Iona Pardis White -2000 | Sparta |
PIGER 12-13 ÅR - 600 METER | SØN KL. 16.10 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | | Navn | Klub | 4 | 360 | 1.53.37 | | | Frederikke von Benzon -2001 | KIF | 9 | 114 | 1.57.51 | | | Anna Sofie Frænde -2001 | Sparta | 11 | 106 | 2.00.86 | | | Matilde Willer -2000 | Sparta | 14 | 85 | 2.07.18 | | | Sofie Reib -2000 | Fredensborg Atletik Klub | 19 | 417 | 2.17.1 | | | Emilie Brus -2000 | Amager AC | 24 | 105 | 1.41.34 | | | Olivia Thorsgaard -2000 | Sparta | 25 | 120 | 1.42.93 | | | Laura Nørrung Poulsen -2000 | Sparta | 26 | 116 | 1.44.17 | | | Hannah Illum Petersen -2000 | Sparta | 27 | 100 | 1.45.45 | | | Ingrid Eckardt -2001 | Sparta | 28 | 364 | 1.47.56 | | | Sophie Søefeldt -2000 | KIF | 29 | 110 | 1.48.14 | | | Anna Mark Helwigh -2000 | Sparta | 30 | 108 | 1.51.75 | | | Cecilie Boesdal -2001 | Sparta | RETTELSER FØR SEEDNING |
| 93 | | Afbud | | Ida Wibe Jensen -2001 | Kalundborg IF Atletik |
PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDE | LØR KL. 10.25 |
( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) - Til finale: 8 bedste tider |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | | Navn | Klub | HEAT 1 - 10:25 |
2 | 639 | | | | Signe Romer -2000 | Greve Atletik | 3 | 29 | 12.17 | | | Amalie Molander Pedersen -2000 | Frederiksberg IF | 4 | 120 | 10.87 | | | Laura Nørrung Poulsen -2000 | Sparta | 5 | 367 | 10.42 | | | Sofie Rasmussen -2000 | KIF | 6 | 496 | 10.79 | | | Katarina Hessner Hansen -2001 | Bagsværd AC | 7 | 108 | 12.00 | | | Cecilie Boesdal -2001 | Sparta | 8 | 76 | | | | Alberte Lodahl -2001 | Slagelse Atletik DELTA | HEAT 2 - 10:29 |
1 | 264 | | | | Nadia Nielsen -2000 | Vordingborg AC | 2 | 106 | 12.65 | | | Matilde Willer -2000 | Sparta | 3 | 593 | 11.05 | | | Hannah Borly -2001 | Greve Atletik | 4 | 110 | 10.55 | | | Anna Mark Helwigh -2000 | Sparta | 5 | 116 | 10.68 | | | Hannah Illum Petersen -2000 | Sparta | 6 | 105 | 11.18 | | | Olivia Thorsgaard -2000 | Sparta | 7 | 94 | 14.06 | | | Signe Grevy Ejstrup -2001 | Sparta | 8 | 549 | | | | Sara Ødegaard -2001 | Køge Atletik |
PIGER 12-13 ÅR - 60 METER HÆK - FINALE | LØR KL. 11.40 |
( 76.2 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | | Navn | Klub | 1 | 110 | 10.75 | | | Anna Mark Helwigh -2000 | Sparta | 2 | 367 | 10.59 | | | Sofie Rasmussen -2000 | KIF | 3 | 593 | 10.22 | | | Hannah Borly -2001 | Greve Atletik | 4 | 639 | 9.63 | | | Signe Romer -2000 | Greve Atletik | 5 | 105 | 10.08 | | | Olivia Thorsgaard -2000 | Sparta | 6 | 496 | 10.59 | | | Katarina Hessner Hansen -2001 | Bagsværd AC | 7 | 116 | 10.64 | | | Hannah Illum Petersen -2000 | Sparta | 8 | 76 | 10.84 | | | Alberte Lodahl -2001 | Slagelse Atletik DELTA |
PIGER 12-13 ÅR - HØJDESPRING | LØR KL. 11.55 |
( HØJDE A/ 5 CM FOR ALLE ) |
( Højde A ved 200m start ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | | Navn | Klub | 1 | 105 | 1.55 | | | Olivia Thorsgaard -2000 | Sparta | 2 | 120 | 1.55 | | | Laura Nørrung Poulsen -2000 | Sparta | 3 | 367 | 1.54 | | | Sofie Rasmussen -2000 | KIF | 4 | 593 | 1.44 | | | Hannah Borly -2001 | Greve Atletik | 5 | 98 | 1.37 | | | Caroline T Hansen -2000 | Sparta | 6 | 123 | 1.36 | | | Alice Kirk Damsgaard -2001 | Sparta | 7 | 242 | 1.31 | | | Rikke Thomsen -2000 | Helsingør IF | 8 | 501 | 1.31 | | | Josefine Bach Jensen Bang -2000 | Bagsværd AC | 9 | 209 | 1.30 | | | Sara Vardar -2000 | Sparta | 10 | 243 | 1.25 | | | Clara Bernard -2000 | Helsingør IF | 11 | 94 | 1.21 | | | Signe Grevy Ejstrup -2001 | Sparta | 12 | 114 | 1.20 | | | Anna Sofie Frænde -2001 | Sparta | 13 | 254 | | | | Ida Jespersen | HG Atletik | 14 | 128 | | | | Sarah Dahl -2000 | Sparta | 15 | 22 | | | | Astrid Schjoldager -2000 | Herlev | 16 | 92 | | | | Julie Gjelstrup Berggreen -2000 | Kalundborg IF Atletik | 17 | 255 | | | | Caroline Bolin | HG Atletik |
PIGER 12-13 ÅR - STANGSPRING | SØN KL. 10.15 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | | Navn | Klub | 1 | 254 | 2.50 | | | Ida Jespersen | HG Atletik | 2 | 129 | 2.10 | | | Rebecka Krüeger -2003 | Sparta | 3 | 244 | 2.00 | | | Mathilde Boye Nielsen -2000 | Helsingør IF | 4 | 118 | 2.00 | | | Ida Beiter Bomme -2001 | Sparta | 5 | 77 | | | | Ida Rosbæk -2000 | Slagelse Atletik DELTA | 6 | 76 | | | | Alberte Lodahl -2001 | Slagelse Atletik DELTA | 7 | 114 | | | | Anna Sofie Frænde -2001 | Sparta |
PIGER 12-13 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 15.20 |
( Længde A ved 100m start ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | | Navn | Klub | 1 | 128 | | | | Sarah Dahl -2000 | Sparta | 2 | 557 | | | | Ditte Hansen -2000 | Greve Atletik | 3 | 455 | | | | Viktoria Meirup -2000 | Amager AC | 4 | 562 | | | | Fie Hofman -2000 | Greve Atletik | 5 | 486 | | | | Victoria Larsen -2000 | Hvidovre AM | 6 | 639 | | | | Signe Romer -2000 | Greve Atletik | 7 | 558 | | | | Maria P. Kjeldsen -2000 | Greve Atletik | 8 | 670 | | | | Nana Andersen -2000 | Sparta | 9 | 265 | 3.32 | | | Celina Krog -2000 | Vordingborg AC | 10 | 365 | 3.38 | | | Constance Christiansen -2000 | KIF | 11 | 264 | 3.49 | | | Nadia Nielsen -2000 | Vordingborg AC | 12 | 362 | 3.63 | | | Ya Kaday Kamara -2000 | KIF | 13 | 255 | 3.69 | | | Caroline Bolin | HG Atletik | 14 | 417 | 3.82 | | | Emilie Brus -2000 | Amager AC | 15 | 501 | 3.97 | | | Josefine Bach Jensen Bang -2000 | Bagsværd AC | 16 | 85 | 3.99 | | | Sofie Reib -2000 | Fredensborg Atletik Klub | 17 | 398 | 4.03 | | | Natasja Jacobsen -2000 | Glostrup IC Atletik | 18 | 106 | 4.03 | | | Matilde Willer -2000 | Sparta | 19 | 443 | 4.07 | | | Rebecca Bellingan -2000 | Amager AC | 20 | 361 | 4.15 | | | Ya Chernoh Kamara -2000 | KIF | 21 | 37 | 4.25 | | | Kamille Busch Hansen -2000 | Frederiksberg IF | 22 | 209 | 4.45 | | | Sara Vardar -2000 | Sparta | 23 | 254 | 4.69 | | | Ida Jespersen | HG Atletik | 24 | 29 | 4.69 | | | Amalie Molander Pedersen -2000 | Frederiksberg IF | 25 | 48 | 4.79 | | | Vibeke Falbe Hansen -2000 | Holte IF | 26 | 116 | 4.91 | | | Hannah Illum Petersen -2000 | Sparta | 27 | 367 | 5.01 | | | Sofie Rasmussen -2000 | KIF | 28 | 107 | 5.09 | | | Emma Eriksen -2000 | Sparta |
PIGER 12-13 ÅR - TRESPRING | SØN KL. 10.40 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | | Navn | Klub | 1 | 363 | | | | Annesofie Nielsen -2000 | KIF | 2 | 76 | | | | Alberte Lodahl -2001 | Slagelse Atletik DELTA | 3 | 361 | | | | Ya Chernoh Kamara -2000 | KIF | 4 | 364 | | | | Sophie Søefeldt -2000 | KIF | 5 | 129 | 8.27 | | | Rebecka Krüeger -2003 | Sparta | 6 | 29 | 9.31 | | | Amalie Molander Pedersen -2000 | Frederiksberg IF | 7 | 64 | 9.36 | | | Josefine Skifter Andersen -2003 | Slagelse Atletik DELTA | 8 | 367 | 10.55 | | | Sofie Rasmussen -2000 | KIF |
PIGER 12-13 ÅR - KUGLESTØD | SØN KL. 12.15 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | | Navn | Klub | 1 | 361 | | | | Ya Chernoh Kamara -2000 | KIF | 2 | 103 | | | | Robyn Dinesen -2000 | Sparta | 3 | 466 | | | | Rebecca Nielsen -2000 | Ballerup AK | 4 | 68 | | | | Mathilde Lindhardt Byrges -2000 | Slagelse Atletik DELTA | 5 | 659 | | | | Amalie Pfieffer -2001 | Ballerup AK | 6 | 549 | | | | Sara Ødegaard -2001 | Køge Atletik | 7 | 562 | | | | Fie Hofman -2000 | Greve Atletik | 8 | 668 | | | | Ellen Balslev -2001 | KIF | 9 | 486 | | | | Victoria Larsen -2000 | Hvidovre AM | 10 | 660 | | | | Victoria Jørgensen -2000 | Ballerup AK | 11 | 552 | | | | Rebekka Andersen -2001 | Amager AC | 12 | 77 | | | | Ida Rosbæk -2000 | Slagelse Atletik DELTA | 13 | 362 | 3.84 | | | Ya Kaday Kamara -2000 | KIF | 14 | 94 | 4.97 | | | Signe Grevy Ejstrup -2001 | Sparta | 15 | 32 | 5.02 | | | Clara Strange Andersen -2001 | Frederiksberg IF | 16 | 40 | 6.76 | | | Marie Elisabeth Mola Pede -2001 | Frederiksberg IF | 17 | 85 | 6.97 | | | Sofie Reib -2000 | Fredensborg Atletik Klub | 18 | 108 | 7.48 | | | Cecilie Boesdal -2001 | Sparta | 19 | 398 | 7.65 | | | Natasja Jacobsen -2000 | Glostrup IC Atletik | 20 | 310 | 8.40 | | | Josephine Hansen -2001 | IK Hellas | 21 | 589 | 8.80 | | | Mathilde Hammerum -2000 | Greve Atletik | 22 | 673 | 8.98 | | | Rose Cathrine Due -2000 | Bagsværd AC | 23 | 363 | 9.83 | | | Annesofie Nielsen -2000 | KIF | 24 | 29 | 10.83 | | | Amalie Molander Pedersen -2000 | Frederiksberg IF | 25 | 113 | 10.93 | | | Suzanne Andersen -2000 | Sparta | 26 | 107 | 11.13 | | | Emma Eriksen -2000 | Sparta | 28 | 129 | | | | Rebecka Krüeger -2003 | Sparta | RETTELSER FØR SEEDNING |
| 93 | | Afbud | | Ida Wibe Jensen -2001 | Kalundborg IF Atletik | | 568 | | Afbud | | Isabella Koch -2001 | Greve Atletik |
PIGER 12-13 ÅR - DISKOSKAST | LØR KL. 10.50 |
( Diskos A i kastegård bag klubhus ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | | Navn | Klub | 1 | 552 | | | | Rebekka Andersen -2001 | Amager AC | 2 | 357 | | | | Malika El Quamari -2001 | KIF | 3 | 659 | | | | Amalie Pfieffer -2001 | Ballerup AK | 4 | 466 | | | | Rebecca Nielsen -2000 | Ballerup AK | 5 | 660 | | | | Victoria Jørgensen -2000 | Ballerup AK | 6 | 68 | | | | Mathilde Lindhardt Byrges -2000 | Slagelse Atletik DELTA | 7 | 40 | 12.89 | | | Marie Elisabeth Mola Pede -2001 | Frederiksberg IF | 8 | 507 | 15.80 | | | Nanna Fleig Mortensen -2000 | Bagsværd AC | 9 | 113 | 20.80 | | | Suzanne Andersen -2000 | Sparta | 10 | 120 | 21.78 | | | Laura Nørrung Poulsen -2000 | Sparta | 11 | 358 | 25.71 | | | Lilja H. Povlsen -2001 | KIF | 12 | 359 | 25.93 | | | Louise B. Moore -2001 | KIF |
PIGER 12-13 ÅR - HAMMERKAST | SØN KL. 14.15 |
( Hammer i kastegård bag klubhus ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | | Navn | Klub | | 113 | | | | Suzanne Andersen -2000 | Sparta | 1 | 549 | | | | Sara Ødegaard -2001 | Køge Atletik | 2 | 552 | | | | Rebekka Andersen -2001 | Amager AC | 3 | 68 | | | | Mathilde Lindhardt Byrges -2000 | Slagelse Atletik DELTA | 4 | 466 | | | | Rebecca Nielsen -2000 | Ballerup AK | 5 | 29 | 22.66 | | | Amalie Molander Pedersen -2000 | Frederiksberg IF |
PIGER 12-13 ÅR - SPYDKAST | LØR KL. 14.25 |
( Spyd / Bold B på stadion ved højde ) |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | | Navn | Klub | | 482 | | | | Anne Lorenzen -2002 | Hvidovre AM | 1 | 659 | | | | Amalie Pfieffer -2001 | Ballerup AK | 2 | 68 | | | | Mathilde Lindhardt Byrges -2000 | Slagelse Atletik DELTA | 3 | 308 | | | | Teresa Indruszewski -2001 | IK Hellas | 4 | 549 | | | | Sara Ødegaard -2001 | Køge Atletik | 5 | 310 | | | | Josephine Hansen -2001 | IK Hellas | 6 | 552 | | | | Rebekka Andersen -2001 | Amager AC | 7 | 40 | 10.83 | | | Marie Elisabeth Mola Pede -2001 | Frederiksberg IF | 8 | 114 | 16.50 | | | Anna Sofie Frænde -2001 | Sparta | 9 | 501 | 16.60 | | | Josefine Bach Jensen Bang -2000 | Bagsværd AC | 10 | 360 | 24.52 | | | Frederikke von Benzon -2001 | KIF | 11 | 29 | 25.27 | | | Amalie Molander Pedersen -2000 | Frederiksberg IF | 12 | 98 | 25.43 | | | Caroline T Hansen -2000 | Sparta | 13 | 507 | 26.03 | | | Nanna Fleig Mortensen -2000 | Bagsværd AC | 14 | 107 | 30.44 | | | Emma Eriksen -2000 | Sparta |
PIGER 12-13 ÅR - 1000 METER KAPGANG | SØN KL. 10.40 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | | Navn | Klub | 1 | 660 | | | | Victoria Jørgensen -2000 | Ballerup AK | 2 | 466 | | | | Rebecca Nielsen -2000 | Ballerup AK |
PIGER 12-13 ÅR - 4 X 200 M STAFET | LØR KL. 17.15 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | | Navn | Klub | 1 | | | | | Sofie Reib -2000 Silke Petersen -2005 Shila Petersen -2003 Clara Reib -2003
| Fredensborg AK | 2 | | | | | Emma Eriksen -2000 Anna Mark Helwigh -2000 Suzanne Andersen -2000 Gertrud Rose Jensen -2001
| Sparta 2 | 3 | | | | | Olivia Thorsgaard -2000 Hannah Illum Petersen -2000 Iona Pardis White -2000 Olivia Tuokila -2000
| Sparta 1 | 4 | | | | | Line S. Olsen -2001 Sille Spenner-Bitsch -2001 Celina Krog -2000 Nadia Nielsen -2000
| Vordingborg AC | 5 | | | | | Ditte Hansen -2000 Fie Hofman -2000 Hannah Borly -2001 Signe Romer -2000
| Greve Atletik | 6 | | | | | Maja Felby -2002 Sara Ødegaard -2001 Emma Sofie Lindgaard -2002 Lea Strand Mortensen -2003
| Køge |
PIGER 12-13 ÅR - 4 X 60 M HÆK | SØN KL. 10.10 |
# | Nr | Tilmeldt resultat | Person bedste | | Navn | Klub | 1 | | | | | Laura Nørrung Poulsen -2000 Olivia Thorsgaard -2000 Améli Kampp -2001 Ingrid Eckardt -2001
| Sparta 2 | 2 | | | | | Ida Beiter Bomme -2001 Hannah Illum Petersen -2000 Emma Eriksen -2000 Anna Mark Helwigh -2000
| Sparta 1 | 3 | | | | | | Bagsværd | 4 | | | | | Ditte Hansen -2000 Fie Hofman -2000 Hannah Borly -2001 Signe Romer -2000
| Greve Atletik |
Stævneleder
Morten Larsen
|
| |
|
|
|