|
|
|
|
Greve Atletik indbyder til
|
den 28-29 september i Greve |
RESULTATER | Updated: 2013-09-30 23:00 |
DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - INDLEDENDE | SØN KL. 11.30 |
Til finale (AB-finale): 8 bedste tider |
Nr | Resultat | | Navn | Klub |   |   | HEAT 1 w: -0.6m/s |
1 | | 9.25 | f | Gustav Bantz -2002 | Gullfoss | | | 2 | | 9.34 | f | Aleksander Holm -2002 | Greve Atletik | | | 3 | | 9.61 | f | Noah Grunnet Nouri -2002 | Sparta | | | 4 | | 9.95 | | Tobias Andersson -2002 | Greve Atletik | | | 5 | | 10.51 | | Paul Nielsen -2002 | Sparta | | | 6 | | 11.82 | | Benjamin Bosack -2002 | Bagsværd AC | | | | | Ej mødt | | Leonora Minet Ricks | Sparta | | | | | Ej mødt | | Aksel Lange -2002 | Greve Atletik - Skoletræf | | | HEAT 2 w: -1.8m/s |
1 | | 9.05 | f | Dren Meri -2002 | IK Olympia | | | 2 | | 9.39 | f | Anders Bang -2002 | Holte IF | | | 3 | | 9.47 | f | Mathias Dalsgaard -2002 | IK Hellas | | | 4 | | 9.61 | f | Oswald Carstensen -2002 | Sparta | | | 5 | | 9.70 | f | Nikolaj Grønbech -2002 | Slagelse Atletik DELTA | | | 6 | | 9.76 | | Rasmus Balterzen -2002 | Greve Atletik | | | 7 | | 9.85 | | William Lee Meyrick -2002 | IK Hellas | | | RETTELSER FØR SEEDNING |
| | Venter | | Sebastian K. Dupont | Greve Atletik - Skoletræf | | | | | Venter | | Malthe B. Bredahl | Greve Atletik - Skoletræf | | |
DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER - FINALE | SØN KL. 13.40 |
Nr | Resultat | | Navn | Klub |   |   | w: -1.4m/s |
1 | | 9.14 | | Dren Meri -2002 | IK Olympia | | | 2 | | 9.22 | | Gustav Bantz -2002 | Gullfoss | | | 3 | | 9.27 | | Anders Bang -2002 | Holte IF | | | 4 | | 9.43 | | Mathias Dalsgaard -2002 | IK Hellas | | | 5 | | 9.43 | | Aleksander Holm -2002 | Greve Atletik | | | 6 | | 9.63 | | Oswald Carstensen -2002 | Sparta | | | 7 | | 9.68 | | Noah Grunnet Nouri -2002 | Sparta | | | 8 | | 9.98 | | Nikolaj Grønbech -2002 | Slagelse Atletik DELTA | | |
DRENGE 10-11 ÅR - 200 METER | LØR KL. 15.40 |
Nr | Resultat | | Navn | Klub |   |   | w: 1h: +0.7m/s 2h: +0.8m/s |
1 | | 29.86 | 2h | | Anders Bang -2002 | Holte IF | | | 2 | | 31.27 | 1h | | Oswald Carstensen -2002 | Sparta | | | 3 | | 31.35 | 2h | | Tobias Andersson -2002 | Greve Atletik | | | 4 | | 31.80 | 2h | | Mathias Dalsgaard -2002 | IK Hellas | | | 5 | | 32.07 | 1h | | William Elmer -2002 | Greve Atletik | | | 6 | | 32.93 | 2h | | Rasmus Balterzen -2002 | Greve Atletik | | | 7 | | 33.41 | 2h | | William Lee Meyrick -2002 | IK Hellas | | | 8 | | 33.95 | 1h | | Louis B. Borggaard -2002 | KIF | | | | | Ej mødt | 1h | | Linus Lindquist -2002 | Sparta | | |
DRENGE 10-11 ÅR - 600 METER | SØN KL. 15.55 |
Nr | Resultat | | Navn | Klub |   |   | 1 | | 1.47.94 | | Anders Bang -2002 | Holte IF | | | 2 | | 1.49.16 | | Thor Jørgensen -2002 | Ballerup AK | | | 3 | | 1.51.36 | | Sebastian Monneret -2003 | Amager AC | | | 4 | | 1.53.83 | | Noah Grunnet Nouri -2002 | Sparta | | | 5 | | 1.58.50 | | Hugo Rasmussen -2003 | IK Hellas | | | 6 | | 2.00.13 | | William Elmer -2002 | Greve Atletik | | | 7 | | 2.00.80 | | William Lennings -2002 | Helsingør IF | | | 8 | | 2.02.21 | | Rasmus Balterzen -2002 | Greve Atletik | | | 9 | | 2.02.73 | | Jakob Andersen -2002 | Helsingør IF | | | 10 | | 2.05.34 | | Rasmus Hansen -2003 | Viking-atletik | | | 11 | | 2.06.77 | | Simon Hjorth Jensen -2002 | Sparta | | | | | Ej mødt | | Linus Lindquist -2002 | Sparta | | | | | Ej mødt | | Oliver veselinovski -2003 | Hvidovre AM | | |
DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆK - INDLEDENDE | LØR KL. 10.15 |
( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) - Til finale: 8 bedste tider |
Nr | Resultat | | Navn | Klub |   |   | HEAT 1 w: +1.0m/s |
1 | | 10.58 | f | Mathias Dalsgaard -2002 | IK Hellas | | | 2 | | 10.62 | f | Rasmus S. Nickelsen -2003 | Hvidovre AM | | | 3 | | 11.38 | f | Nikolaj Grønbech -2002 | Slagelse Atletik DELTA | | | 4 | | 12.72 | f | Johan Christian Holst -2003 | Amager AC | | | 5 | | 12.99 | | Eskild Johannessen -2002 | Sparta | | | 6 | | 13.14 | | Jacob Arce -2003 | Amager AC | | | 7 | | 13.62 | | Mikkel Maarlev -2002 | Korsør | | | HEAT 2 w: +0.6m/s |
1 | | 10.84 | f | Sofus Peter Lassen -2003 | Sparta | | | 2 | | 10.97 | f | Aleksander Holm -2002 | Greve Atletik | | | 3 | | 12.51 | f | Mik Lønborg -2003 | KIF | | | 4 | | 12.60 | f | Marcus Ringhofer -2003 | Hvidovre AM | | | 5 | | 13.93 | | Alfred Rasmussen -2004 | Gentofte IK | | | 6 | | 15.12 | | Theodor Hvass -2002 | Sparta | | |
DRENGE 10-11 ÅR - 60 METER HÆK - FINALE | LØR KL. 11.25 |
( 68.6 CM, 6 HÆKKE, 11.75 / 7.65 / 10.00 ) |
Nr | Resultat | | Navn | Klub |   |   | w: +1.4m/s |
1 | | 10.38 | | Mathias Dalsgaard -2002 | IK Hellas | | | 2 | | 10.51 | | Rasmus S. Nickelsen -2003 | Hvidovre AM | | | 3 | | 10.66 | | Aleksander Holm -2002 | Greve Atletik | | | 4 | | 10.80 | | Sofus Peter Lassen -2003 | Sparta | | | 5 | | 10.90 | | Nikolaj Grønbech -2002 | Slagelse Atletik DELTA | | | 6 | | 12.14 | | Marcus Ringhofer -2003 | Hvidovre AM | | | 7 | | 12.22 | | Mik Lønborg -2003 | KIF | | | 8 | | 12.63 | | Johan Christian Holst -2003 | Amager AC | | |
DRENGE 10-11 ÅR - HØJDESPRING | SØN KL. 11.45 |
Nr | Resultat | | Navn | Klub |   |   | 1 | | 1.40 | | Mathias Dalsgaard -2002 | IK Hellas | | | 2 | | 1.35 | | Aleksander Holm -2002 | Greve Atletik | | | 3 | | 1.25 | | Sofus Peter Lassen -2003 | Sparta | | | 4 | | 1.25 | | Tobias Andersson -2002 | Greve Atletik | | | 5 | | 1.25 | | Nikolaj Grønbech -2002 | Slagelse Atletik DELTA | | | 6 | | 1.20 | | Sebastian Monneret -2003 | Amager AC | | | 7 | | 1.20 | | Rasmus S. Nickelsen -2003 | Hvidovre AM | | | 8 | | 1.15 | | William Lennings -2002 | Helsingør IF | | | 9 | | 1.15 | | Mads Rubek Vitoft -2003 | Sparta | | | 10 | | 1.15 | | Oswald Carstensen -2002 | Sparta | | | 11 | | 1.10 | | Marcus Ringhofer -2003 | Hvidovre AM | | | 12 | | 1.10 | | Rasmus Hvorup Jensen -2004 | Sparta | | | 13 | | 1.05 | | William Elsner -2003 | KIF | | | 14 | | 1.00 | | Asbjørn Birkelund -2002 | KIF | | | 15 | | 1.00 | | Mik Lønborg -2003 | KIF | | | 16 | | 1.00 | | Peter Grevy Ejstrup -2004 | Sparta | | | | | Ej mødt | | Linus Lindquist -2002 | Sparta | | | | | Ej mødt | | Jacob Arce -2003 | Amager AC | | |
| 0.85 | 0.90 | 0.95 | 1.00 | 1.05 | 1.10 | 1.15 | 1.20 | 1.25 | 1.30 | 1.35 | 1.40 | 1.46 | | Mathias Dalsgaard | | | | | | | o | o | o | o | o | xo | xxx | Aleksander Holm | | | | | | o | o | o | o | o | xxo | xxx | | Sofus Peter Lassen | | | | | | o | o | o | o | xxx | | | | Tobias Andersson | | | | | o | o | o | xo | o | xxx | | | | Nikolaj Grønbech | | | | | o | o | o | o | xxo | xxx | | | | Sebastian Monneret | | | | o | o | o | o | o | xxx | | | | | Rasmus S. Nickelsen | | | | | o | o | o | xxo | xxx | | | | | William Lennings | | | | o | o | o | xo | xxx | | | | | | Mads Rubek Vitoft | | | | o | o | xo | xxo | xxx | | | | | | Oswald Carstensen | | | | o | o | xxo | xxo | xxx | | | | | | Marcus Ringhofer | | | o | o | xxo | o | xxx | | | | | | | Rasmus Hvorup Jensen | | | | | xo | xo | xxx | | | | | | | William Elsner | | | o | o | o | xxx | | | | | | | | Asbjørn Birkelund | | | | o | xxx | | | | | | | | | Mik Lønborg | | o | xo | o | xxx | | | | | | | | | Peter Grevy Ejstrup | o | o | o | xo | xxx | | | | | | | | |
DRENGE 10-11 ÅR - LÆNGDESPRING | LØR KL. 14.35 |
Nr | Resultat | | Navn | Klub |   |   | 1 | | 4.46 | +1.3 | | Mathias Dalsgaard -2002 | IK Hellas | | | 2 | | 4.41 | +1.9 | | Dren Meri -2002 | IK Olympia | | | 3 | | 4.30 | +1.8 | | Anders Bang -2002 | Holte IF | | | 4 | | 4.20 | +1.8 | | Aleksander Holm -2002 | Greve Atletik | | | 5 | | 4.18 | +0.0 | | Nikolaj Grønbech -2002 | Slagelse Atletik DELTA | | | 6 | | 4.18 | +0.8 | | Aksel Lange -2002 | Greve Atletik - Skoletræf | | | 7 | | 4.04 | +0.0 | | Gustav Bantz -2002 | Gullfoss | | | 8 | | 4.00 | +1.5 | | Tobias Andersson -2002 | Greve Atletik | | | 9 | | w3.98 | +2.1 | | Oswald Carstensen -2002 | Sparta | | | | | 3.92 | +1.8 | | | | | | 10 | | 3.93 | +1.7 | | William Elmer -2002 | Greve Atletik | | | 11 | | 3.85 | +0.3 | | Rasmus Balterzen -2002 | Greve Atletik | | | 12 | | 3.71 | +1.6 | | William Lee Meyrick -2002 | IK Hellas | | | 13 | | w3.55 | +2.1 | | Eskild Johannessen -2002 | Sparta | | | 14 | | 3.17 | +0.0 | | Rasmus Hansen -2003 | Viking-atletik | | | | | Venter | | | Christian Petersen -2002 | Greve Atletik - Skoletræf | | |
| 1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | Mathias Dalsgaard | 3.73 | +1.6 | 4.06 | +2.0 | 4.40 | +0.8 | 4.46 | +2.5 | 4.42 | +1.5 | 4.46 | +1.3 | Dren Meri | 4.35 | +0.9 | 4.36 | +1.9 | 4.41 | +1.9 | 4.39 | +0.7 | 4.32 | +0.4 | 4.26 | +1.5 | Anders Bang | 3.85 | +0.6 | - | | 4.28 | +1.3 | 4.20 | +0.0 | 3.95 | +0.0 | 4.30 | +1.8 | Aleksander Holm | 3.63 | +1.3 | 3.64 | +1.6 | 4.20 | +1.8 | 3.95 | +0.8 | 4.05 | +0.1 | 4.14 | +0.1 | Nikolaj Grønbech | 4.10 | +0.0 | 4.10 | +1.5 | 3.97 | +1.2 | 3.95 | +0.4 | 4.12 | +2.2 | 4.18 | +0.0 | Aksel Lange | 3.62 | +0.5 | 4.08 | +1.5 | 4.18 | +0.8 | 3.90 | +1.1 | - | | 3.95 | +0.0 | Gustav Bantz | 4.04 | +0.0 | - | | 3.94 | +1.2 | Tobias Andersson | 4.00 | +1.5 | 3.95 | +1.0 | 3.89 | +0.0 | Oswald Carstensen | 3.72 | +1.8 | 3.98 | +2.1 | 3.92 | +1.8 | William Elmer | 3.82 | +0.3 | 3.93 | +1.7 | 3.74 | +1.6 | Rasmus Balterzen | 3.85 | +0.3 | 3.65 | +2.1 | 3.68 | +1.4 | William Lee Meyrick | 3.64 | +0.0 | 3.45 | +0.5 | 3.71 | +1.6 | Eskild Johannessen | 3.55 | +2.1 | Rasmus Hansen | 2.53 | +1.7 | 3.17 | +0.0 | 3.10 | +1.9 |
DRENGE 10-11 ÅR - KUGLESTØD | SØN KL. 14.15 |
Nr | Resultat | | Navn | Klub |   |   | 1 | | 11.14 | | Rasmus S. Nickelsen -2003 | Hvidovre AM | | | 2 | | 9.95 | | William Lee Meyrick -2002 | IK Hellas | | | 3 | | 9.61 | | Aleksander Holm -2002 | Greve Atletik | | | 4 | | 9.59 | | Oswald Carstensen -2002 | Sparta | | | 5 | | 9.59 | | Dren Meri -2002 | IK Olympia | | | 6 | | 9.31 | | Nikolaj Grønbech -2002 | Slagelse Atletik DELTA | | | 7 | | 8.47 | | Mads Rubek Vitoft -2003 | Sparta | | | 8 | | 8.34 | | Andreas Henriksson -2 | Eslövs AI, SE | | | 9 | | 7.64 | | Sebastian Monneret -2003 | Amager AC | | | 10 | | 7.36 | | Victor Chabert -2002 | Greve Atletik | | | 11 | | 7.36 | | Jacob Arce -2003 | Amager AC | | | 12 | | 6.96 | | William Elsner -2003 | KIF | | | 13 | | 6.80 | | Anders Bang -2002 | Holte IF | | | 14 | | 6.40 | | Rune Carlsen -2003 | IK Olympia | | | 15 | | 6.39 | | Julian Frey -3 | Greve Atletik | | | 16 | | 6.30 | | Mikkel Svendsen -2003 | Fredensborg Atletik Klub | | | 17 | | 6.10 | | Asbjørn Birkelund -2002 | KIF | | | 18 | | 6.02 | | Mik Lønborg -2003 | KIF | | | 19 | | 5.15 | | Oliver veselinovski -2003 | Hvidovre AM | | | 20 | | 4.77 | | Sebastian Skov -2003 | Herlev | | | 21 | | 4.23 | | Alexander Vilborg -2003 | Greve Atletik | | | 22 | | 4.12 | | Benjamin Bosack -2002 | Bagsværd AC | | | | | X | | Gustav Bantz -2002 | Gullfoss | | | | | Ej mødt | | Christian Riis Johansen -2003 | Fredensborg Atletik Klub | | | RETTELSER FØR SEEDNING |
| | Afbud | | Aksel Lange -2002 | Greve Atletik - Skoletræf | | |
| 1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | | Rasmus S. Nickelsen | 10.84 | 11.14 | 10.04 | x | x | 10.97 | William Lee Meyrick | x | 9.95 | 9.21 | 9.42 | 9.23 | 9.54 | Aleksander Holm | 7.27 | 7.24 | 8.51 | 9.61 | 7.96 | 8.79 | Oswald Carstensen | 8.02 | 8.25 | 8.96 | 9.19 | 9.44 | 9.59 | Dren Meri | 9.19 | 9.10 | 8.72 | 8.62 | 8.99 | 9.59 | Nikolaj Grønbech | 8.24 | 8.79 | x | 8.90 | 9.19 | 9.31 | Mads Rubek Vitoft | 8.47 | 8.25 | 8.13 | Andreas Henriksson | 8.01 | 7.87 | 8.34 | Sebastian Monneret | 7.17 | 7.64 | 7.51 | Victor Chabert | 6.69 | 6.98 | 7.36 | Jacob Arce | x | 7.36 | 6.62 | William Elsner | 5.88 | 6.42 | 6.96 | Anders Bang | 6.80 | 6.59 | 6.64 | Rune Carlsen | x | 5.29 | 6.40 | Julian Frey | 6.39 | x | x | Mikkel Svendsen | 5.95 | 6.30 | 6.27 | Asbjørn Birkelund | 5.36 | 6.10 | 5.34 | Mik Lønborg | 5.45 | 6.02 | 5.81 | Oliver veselinovski | 4.19 | 5.15 | 4.06 | Sebastian Skov | x | x | 4.77 | Alexander Vilborg | 3.61 | 4.23 | 4.18 | Benjamin Bosack | 4.12 | x | 4.05 | Gustav Bantz | x | x | x |
DRENGE 10-11 ÅR - DISKOSKAST | LØR KL. 13.15 |
Nr | Resultat | | Navn | Klub |   |   | 1 | | 26.69 | | Aleksander Holm -2002 | Greve Atletik | | | 2 | | 25.39 | | Mads Rubek Vitoft -2003 | Sparta | | | 3 | | 24.73 | | Rasmus S. Nickelsen -2003 | Hvidovre AM | | | 4 | | 22.03 | | Nikolaj Grønbech -2002 | Slagelse Atletik DELTA | | | 5 | | 18.27 | | Oswald Carstensen -2002 | Sparta | | | 6 | | 15.93 | | William Lee Meyrick -2002 | IK Hellas | | | 7 | | 15.68 | | Sebastian Monneret -2003 | Amager AC | | | 8 | | 13.29 | | Mikkel Maarlev -2002 | Korsør | | | 9 | | 11.32 | | Eskild Johannessen -2002 | Sparta | | |
| 1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | | Aleksander Holm | 23.99 | 26.25 | 26.69 | 23.56 | Mads Rubek Vitoft | 25.39 | - | 23.92 | 21.91 | - | 24.31 | Rasmus S. Nickelsen | 23.41 | 24.73 | 23.28 | - | 22.96 | 23.77 | Nikolaj Grønbech | 21.63 | - | 22.03 | 19.29 | - | 19.59 | Oswald Carstensen | 14.53 | 18.27 | 17.73 | 13.98 | 14.79 | William Lee Meyrick | - | 15.93 | - | - | - | 14.36 | Sebastian Monneret | 15.29 | - | 15.68 | Mikkel Maarlev | - | - | 13.29 | Eskild Johannessen | - | 11.32 | 10.66 |
DRENGE 10-11 ÅR - BOLDKAST | LØR KL. 11.55 |
Nr | Resultat | | Navn | Klub |   |   | 1 | | 48.48 | | Rasmus S. Nickelsen -2003 | Hvidovre AM | | | 2 | | 45.18 | | Nikolaj Grønbech -2002 | Slagelse Atletik DELTA | | | 3 | | 43.87 | | William Elmer -2002 | Greve Atletik | | | 4 | | 43.46 | | Gustav Bantz -2002 | Gullfoss | | | 5 | | 43.12 | | Mikkel Maarlev -2002 | Korsør | | | 6 | | 40.16 | | Mads Rubek Vitoft -2003 | Sparta | | | 7 | | 38.62 | | Sebastian Monneret -2003 | Amager AC | | | 8 | | 37.44 | | Dhruv Mehrotra -2003 | Sparta | | | 9 | | 37.32 | | Marcus Ringhofer -2003 | Hvidovre AM | | | 10 | | 35.15 | | William Lee Meyrick -2002 | IK Hellas | | | 11 | | 34.15 | | Christian Riis Johansen -2003 | Fredensborg Atletik Klub | | | 12 | | 33.96 | | Victor Chabert -2002 | Greve Atletik | | | 13 | | 33.78 | | Jonas Lauridsen -2003 | Herlev | | | 14 | | 33.60 | | Mik Lønborg -2003 | KIF | | | 15 | | 32.91 | | Mikkel Svendsen -2003 | Fredensborg Atletik Klub | | | 16 | | 31.50 | | William Jarltoft -2002 | Greve Atletik - Skoletræf | | | 17 | | 31.01 | | Rasmus Hansen -2003 | Viking-atletik | | | 18 | | 29.34 | | Robert Christiansen -2003 | Sparta | | | 19 | | 24.99 | | Sebastian Skov -2003 | Herlev | | | 20 | | 19.72 | | Theodor Hvass -2002 | Sparta | | | RETTELSER FØR SEEDNING |
| | Venter | | Casper Nielsen -2002 | Greve Atletik - Skoletræf | | |
| 1.runde | 2.runde | 3.runde | 4.runde | 5.runde | 6.runde | | Rasmus S. Nickelsen | 48.48 | 47.88 | 44.99 | 41.72 | 44.68 | 42.90 | Nikolaj Grønbech | 45.18 | 41.61 | 44.00 | 39.80 | 41.68 | x | William Elmer | 36.85 | 38.35 | 43.87 | 37.34 | 36.43 | 41.24 | Gustav Bantz | 37.20 | 38.75 | 41.51 | 39.74 | 39.91 | 43.46 | Mikkel Maarlev | 43.12 | 41.26 | x | 41.46 | 38.27 | 42.01 | Mads Rubek Vitoft | x | 37.67 | 40.16 | 38.20 | x | 38.34 | Sebastian Monneret | 38.62 | 36.66 | 38.34 | Dhruv Mehrotra | 36.10 | 37.44 | 31.99 | Marcus Ringhofer | 37.32 | 35.76 | 34.65 | William Lee Meyrick | x | 33.94 | 35.15 | Christian Riis Johansen | 31.68 | 33.68 | 34.15 | Victor Chabert | 33.96 | 31.39 | x | Jonas Lauridsen | x | 33.48 | 33.78 | Mik Lønborg | 33.60 | 32.91 | 28.99 | Mikkel Svendsen | 30.55 | 32.91 | 32.15 | William Jarltoft | 28.01 | 29.47 | 31.50 | Rasmus Hansen | 31.01 | x | 28.54 | Robert Christiansen | 29.34 | 23.24 | 27.79 | Sebastian Skov | 24.99 | 24.48 | 24.84 | Theodor Hvass | 16.46 | 19.72 | 19.10 |
DRENGE 10-11 ÅR - 600 METER KAPGANG | SØN KL. 10.41 |
Nr | Resultat | | Navn | Klub |   |   | 1 | +20 | 4.28.07 | | Asbjørn Birkelund -2002 | KIF | | |
DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 200 M STAFET | LØR KL. 16.35 |
Nr | Resultat | | Navn | Klub |   |   | 1 | | 2.05.43 | | Dhruv Mehrotra -2003 Oswald Carstensen -2002 William Wittendorff -2003 Sofus Peter Lassen -2003
| Sparta 1 | | | 2 | | 2.08.46 | | Tobias Andersson -2002 Rasmus Balterzen -2002 William Elmer -2002 Aleksander Holm -2002
| Greve Atletik | | | 3 | | 2.18.06 | | Louis B. Borggaard -2002 Mik Lønborg -2003 Lilli Jensen -2002 Signe K. Lawson -2002
| KIF | | | 4 | | 2.21.30 | | Vilhelm Krüger -2004 Rasmus Hvorup Jensen -2004 Sigurd Sandfeld -2004 Lucas Ravn -2004
| Sparta D9 1 | | |
DRENGE 10-11 ÅR - 4 X 60 M HÆK | SØN KL. 10.05 |
Nr | Resultat | | Navn | Klub |   |   | 1 | | 47.75 | | Tobias Andersson -2002 Rasmus Balterzen -2002 William Elmer -2002 Aleksander Holm -2002
| Greve Atletik | | | 2 | | 49.59 | | Mads Rubek Vitoft -2003 Eskild Johannessen -2002 Oswald Carstensen -2002 Sofus Peter Lassen -2003
| Sparta 1 | | |
Stævneleder
Morten Larsen
|
| |
|
|
|